Strona główna
Mapa serwisu
Mapa Płocka
Zaloguj się
Domy
Mieszkania
Pokoje
Lokale użytkowe
Działki
Obiekty
Siedliska
Kamienice
Rynek pierwotny:
Fotowoltaika - Nowatorski pomysł zamiany energii świetlnej na elektryczną
Aranżacje wnętrz - przykłady
Drogowy projekt Via Europe: Istotny dla UE, ważny dla Polski, kluczowy dla Płocka
Kredyty frankowe już nam niestraszne? Do 2025 r. skala problemu może zmaleć o połowę
Po wejściu do UE polskie mieszkania podrożały cztery razy
Wynajem mieszkania w Polsce. Jak przez 10 lat zmieniły się stawki czynszów? [ANALIZA]
Drożeje cement i inne materiały budowlane. Ma się to odbić na cenach mieszkań
Ranking kredytów hipotecznych – luty 2019
Najlepszy czas w roku na zakup działki pod budowę domu
W Dubaju powstanie pierwsza instalacja do odsalania wody zasilana energią słoneczną
Gdzie kupić mieszkanie na wynajem? Ranking najbardziej dochodowych dzielnic miast w Polsce
Rząd zapowiada waloryzację kontraktów na budowę dróg i kolei
Spółdzielnie zapłacą miliony do uwłaszczenia. Może to uderzyć w lokatorów
Rynek znów się "przegrzał"? Domy w USA są znacznie droższe niż przed kryzysem
Fotowoltaika - Zamiana energii świetlnej na elektryczną

Fotowoltaika - Nowatorski pomysł zamiany energii świetlnej na elektryczną

Nowatorski pomysł zamiany energii świetlnej na elektryczną został zrealizowany i stopniowo upowszechnia się. Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem, lecz nie amorficzny ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo może wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. Dlatego łączy się je w panele, aby uzyskać większą moc - nawet >300W i napięcie do 48V. Panele mają powierzchnię 0,2 - 2,0 m². Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, szacowana na około 30 lat.

Instalacje fotowoltaiczne są budowane w oparciu o konkretne zapotrzebowanie inwestorów. Mogą służyć do bezpośredniego użycia jak i do magazynowania energii celem dalszej jej odsprzedaży. Najekonomiczniejszym ich zastosowaniem są farmy fotowoltaiczne. 

Firma Ecoenergie posiada certyfikat STECA Elektronik - najlepszego na świecie producenta osprzętu fotowoltaicznego. Polecamy renomowany sprzęt w najlepszych na rynku cenach.

Poniższa mapa pokazuje nasłonecznienie na terenie Polski.

Panele fotowoltaiczne łączy się ze sobą szeregowo w celu zwiększenia wyjściowego napięcia zestawu (w tzw "stringi"), natomiast stringi łączy się równolegle aby zwiększyć ich wydajność prądową (moc).

Zestawy fotowoltaiczne ze względu na rodzaj pracy można podzielić na: sieciowe, wyspowe i hybrydowe.

 

 • Zestawy sieciowe podłączone są trwale do sieci dystrybucyjnej i zsynchronizowane z występującym w sieci sygnałem sieciowym za pomocą przetwornicy elektrycznej typu on-grid.
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Zestawy wyspowe pracują z pominięciem sieci energetycznych. Prąd gromadzony jest w akumulatorach za których naładowanie odpowiada regulator ładowania. Zestaw wyposażony może być w przetwornicę prądu stałego na prąd zmienny.
   
   
   
   
   
   
   
 • Zestaw hybrydowy to połączenie systemu sieciowego z wyspowym. Przechowywanie energii w akumulatorach pozwala na jej zużycie w momencie, gdy nasłonecznienie nie występuje. Nadwyżka energii może zostać oddana do sieci elektrycznej.

 

 

 

Interesuje Cię ta tematyka? Zajrzyj tutaj

Strona główna   |    O nas   |    Regulamin   |    Reklama   |    Kontakt   |    Partnerzy   |    FAQ - Instrukcja   |    Polityka prywatności
© Płockie Centrum Nieruchomości i Budownictwa  |  Prawa zastrzeżone  |  2011
Projekt i wykonanie: Bla-art

Portal obsługuje eksport ofert z systemu  GALACTICA VIRGO

Liczący przeszło 126 tys. mieszkańców Płock oferuje atrakcyjne cenowo mieszkania i domy w równie atrakcyjnej lokalizacji. Co roku zwiększa się liczba osób, chcących przeprowadzić się w te malownicze rejony. Z myślą o przyszłych i obecnych mieszkańcach tego mazowieckiego miasta, powstała nasza strona. Znajdują się tu informacje dotyczące nieruchomości Płock, jak również artykuły na temat naszego miasta, czy praktyczne porównywarki cen materiałów budowlanych. Każda z osób poszukujących własnego lokum może wyszukać dla siebie dobrze usytuowane i korzystne cenowo nieruchomości. Płock pełen jest lokali, gotowych do zasiedlenia od zaraz. Niezależnie od tego, czy poszukują Państwo pokoju, mieszkania, domu, czy innego obiektu, dzięki naszemu portalowi, proces szukania przebiegnie szybko i bezproblemowo. Wyszukiwarka podpowie Państwu parametry, które należy wskazać, aby usprawnić proces wyszukiwania. Na naszej stronie prezentujemy nieruchomości z Płocka z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z portalem plcnib.pl i zapraszamy do Płocka!